Įvažiuojamieji stelažai

Įvažiuojamieji stelažai (Drive-in) – tai sprendimas sandėliuoti didelius padėklų kiekius, maksimaliai išnaudojant sandėliavimo plotus. Jie geriausiai tinka tose vietose, kur planuojamas vienarūšių, ilgo galiojimo termino prekių sandėliavimas. Naudojant įvažiuojamų stelažų sistemą, padėklai sandėliuojami sekcijomis, o krautuvas tiesiog įvažiuoja į stelažų sistemą.

Įvažiuojamų stelažų sistemoje gali būti naudojamas padėklų kurjeris (Shutle) – tai elektrinis vežimėlis, kuris stelažo sekcijoje savarankiškai transportuoja paletę.

Įvažiuojamieji stelažai leidžia daugiau negu 70-80 proc. patalpos ploto panaudoti išskirtinai prekių sandėliavimui. Tokios sistemos privalumas tas, kad sąlyginai mažame plote galima sutalpinti didelį palečių kiekį dėka to, jog nereikalingi tarpai tarp stelažų ir priėjimas prie kiekvienos paletės atskirai.
Įvažiuojami stelažai dėl ypatingos konstrukcijos yra sudėtingesni nei įprastiniai paletiniai stelažai, o karkaso geometrijai keliami aukštesni apkrovos ir saugumo reikalavimai. Todėl Drive-in paletinės vietos kaina palyginti su įprastinio paletinio stelažo kaina yra aukštesnė.
Įvažiuojami stelažai (Drive In) gali būti akligatvio tipo (LIFO), kai pirma patalpintas padėklas iškraunamas paskutinis, tai labiau tinka vienos rūšies prekėms ilgesniam sandėliavimui. Ir tunelio tipo (FIFO), kai pirma patalpintas padėklas iškraunamas pirmiausia. Padėklai tiesiog talpinami ir stumiami gilyn tuneliu, o kitoje pusėje iškraunami. Tai rekomenduojama įmonėms, kurių greita krovinių apyvarta.
Įvažiuojamieji stelažai aptarnaujami tik sandėliavimo technikos pagalba. Papildomos stelažų aksesuaruose numatytos apsaugos padeda sandėliavimo technikai judėti tinkama kryptimi ir tokiu būdu apsaugo pačią sandėliavimo įrangą nuo tiesioginių technikos smūgių.

Dėl detalesnės informacijos susisiekite tel. + 370 616 91000