Gravitaciniai stelažai

Gravitaciniai paletiniai stelažai – tai stelažų sistema, kuri naudojama greitai gendančių produktų sandėliavimui bei, kam reikalingas greitas ir efektyvus sandėliavimo vietos išnaudojimas. Stelažų sistemą sudaro su nedideliu nuolydžiu (3-5%) sumontuoti sandėliavimo koridoriai su ritinėliais. Prekės, pakrautos vienoje stelažų pusėje, dėl lentynų posvyrio ir savo svorio jėgos veikimo ritinėlių pagalba juda žemyn prie iškrovimo zonos. Prekių judėjimo greitis reguliuojamas stabdymo sistemos pagalba.

Gravitaciniai stelažai daugiausiai naudojami, kuomet reikia sandėliuoti itin didelį vienarūšės produkcijos kiekį bei esant dideliam apyvartumui, pvz.: maisto, kosmetikos, chemijos ar farmacijos pramonėje. Atsižvelgiant į tai, kad šie stelažai veikia pagal FIFO (pirmas atėjo - pirmas išėjo) principą, galima kontroliuoti sandėliuojamų prekių galiojimo laiką.
Gravitaciniai stelažai efektyviau išnaudoja sandėliavimo plotą nei paletiniai stelažai, nes nėra praėjimo tarpų. Sandėliavimo ploto išnaudojimas gali siekti iki 80% viso sandėlio ploto. Atskirtos pakrovimo ir iškrovimo zonos leidžia efektyviau valdyti personalo darbą bei sumažinti aptarnaujančio personalo poreikį.
Gravitaciniai stelažai gali būti aptarnaujami daugeliu auto krautuvų modelių.
Gravitaciniai lengvieji stelažai veikia tuo pačiu principu kaip ir gravitaciniai paletiniai stelažai. Stelažų sistemą sudaro su nedideliu nuolydžiu (3-5%) sumontuoti ritinėliai stelažo konstrukcijoje. Produkcijos pakrovimas ir iškrovimas vykdomas priešingose stelažo pusėse, kuomet pakrautos paletės vienoje stelažų pusėje dėl lentynų posvyrio ir savo svorio jėgos veikimo ritinėlių pagalba juda žemyn prie iškrovimo zonos. Prekių judėjimo greitis reguliuojamas stabdymo sistemos pagalba.


Dėl detalesnės informacijos susisiekite tel. + 370 616 91000